Çelik hasırlar, soğuk çekme metodu ile çekilip nervürlenerek üretilen ve yüksek dayanıklılık gücüne sahip olan beton çeliğidir.

NPU demirleri endüstriyel üretimlerin birçoğunda ya da yapı alanlarında özel olarak üretimi yapılan ürünler arasında yer almaktadır.NPI , yapı ve sanayi de, ağır yükleri desteklemek amacı ile üretilen bu parçaların kullanım alanları da oldukça geniştir.

HEA demirlerinin en büyük özelliklerinden bir tanesi eğilme ya da bükülme gibi durumlara karşı direnç göstermesidir. HEB demirleri, kamyon ya da otomobil alanlarından tutun da ağır iş makineleri üretimlerine, mekanik veya yapısal sistemlere kadar birçok alanlarda kullanılır.

Yapı profil türlerinden biri olan IPE demirlerinin, doğrudan yapısal ve endüstriyel alanlarla ilişkisi bulunmaktadır.

Köşebent; dik açı olacak şekilde tasarlanan, L şeklini alan ve iki demirin birleştirilmesini sağlayan birhadde ürünüdür.

Geniş bir kullanım yelpazesi olan lama ve silme demirleri genişlik ve kalınlık ölçülerine göre farklıebatlarda ve S235JR (ST37), S275JR (ST44) ve S355JR (ST52) kalitelerinde sıcak veya soğukhaddelenmiş hammaddeler kullanılarak üretilmektedir.

Betonarme yapı imalatlarında tercih edilen, düz yüzeyli inşaat çeliğine alternatif olarak üretilen çelik türüne nervür adı verilmektedir.Betonun direncini artırmak amacıyla kullanılan çıkıntılı demirdir.