Sıcak Haddellenmiş Saclar ağırlıklı olarak gemi inşa, enerji nakil hatları, boru ve profil üretimi, inşaat, soğuk haddelenmiş sac çoğunlukla otomotiv, mobilya, beyaz eşya, boru & profil, panel radyatör, inşaat & yapı malzemeleri, metal kalıplar baştaolmak üzere endüstrinin birçok alanında kullanılmaktadır

Otomotiv, beyaz eşya, elektrik - elektronik, küçük ev aletleri, ıstıma ve soğutma, havalandırma, inşaat(PVC destek sacı, açık yapı profili) vb. alanlarda kullanılmaktadır.

Damper ve treyler, yangın merdiveni imalatı, yükleme rampaları, gemi inşa sanayi , inşaat sektörü,makina imalat sanayi gibi birçok alanda baklavalı (desenli) saclar tercih edilir.

Gemi inşa sanayi , damper ve treyler, yangın merdiveni imalatı, yükleme rampaları, inşaat sektörü, makina imalat sanayi gibi birçok alanda gözyaşı desenli saclar tercih edilir.

Trapez saclar spor tesisleri ile beraber şantiye binalar, AVM'ler, zirai yapılar, askeri yapılar ve sanayi yapılarda sağlamoldukları için genelde büyük yapıların çatı bölümünde kullanılmaktadır